O autorze
Gotuję bo tak naprawdę nic innego nie potrafię robić dobrze:-) Gotuję, bo mogę jednocześnie poznawać, odkrywać i tworzyć. I to jest to, co mnie pociąga w gotowaniu:-)

Już wszystko wiadomo!!!

Myślę, że już teraz wszystko jest jasne :-) Rozpoczynamy z Pascalem Brodnickim kulinarną walkę. Tego jeszcze nie było, aby dwóch tak narwanych kucharzy podjęło pojedynek na noże :-)

Co tydzień będziemy przygotowywali dla Was po dwa przepisy, które będą dostępne na specjalnie w tym celu powstałej stronie internetowej www.kuchnialidla.pl. Oprócz podawania przepisów, będziemy z Pascalem instruować Was, w jaki sposób – krok po kroku – przyrządzić proponowane przez nas dania. Kulinarna technika i kunszt staną się dla wszystkich banalnie proste. Na stronie nie zabraknie zdjęć, ciekawych porad i codziennych trików, które stosujemy w kuchni.


Postanowiliśmy zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale również z powszechnym przekonaniem, że gotowanie jest zbyt skomplikowane. Będziemy przygotowywali proste przepisy na dania, aby każdy z Was - nawet jeśli nie jest mistrzem gotowania – mógł je samodzielnie przygotować w domu! Wszystko po to, aby zachęcić Was do wspólnego gotowania, by rozbudzić radość z przygotowywania wspólnego posiłku, by kultura stołu polskiego, o której tak często się ostatnio mówi, mogła wraz z tymi nawykami się rozwijać.


Jeśli mogę być trzeci raz nieskromny - Pascal trafił na trudnego przeciwnika, acz miłosiernego :-) Dam mu możliwość pokazania się z najlepszej strony, ale jeńców brał nie będę. Kuchnia francuska będzie musiała zauważyć polską i szybko ją docenić :-)


Podoba mi się przesłanie kampanii - że z prostych, dobrych jakościowo składników da się przygotować wartościowy posiłek dla całej rodziny i aby zjeść smacznie, nie trzeba wielogodzinnego poświęcenia ani dużych nakładów finansowych. Ciekaw jestem, co Wy o tym sądzicie? Czy według Was jest to możliwe? A może już próbowaliście jakiegoś dania?


Nie muszę Was chyba przekonywać, że jako kucharz dietetyk, co prawda inżynier, ale dietetyk :-) głęboko wierzę, iż domowe posiłki są zdrowsze i tańsze od serwowanych w fast foodach, tak mocno zakorzenionych w naszym codziennym życiu. Cieszę się, że projekt zainicjowany przez jedną z sieci handlowych, zachęca wszystkich do gotowania w domu.


Oczywiście podczas 52 tygodni, bo tyle ma potrwać nasza rywalizacja, będę starał się udowodnić wszystkim, że najlepszy kucharz jest tylko jeden :-) Tak więc, mam nadzieję, że już wiecie na kogo głosować?………….. na lepszego :-) uczciwie!!!!

Mój przewspaniały konkurent, Pascal, zapowiedział mi ostrą walkę. On w ogóle dużo mówi :-) czego na pewno już wkrótce doświadczycie, a ja… to wszystko okraszę.

Smacznego! :-)

Trwa ładowanie komentarzy...